NAGROBKI PODWÓJNE

Nagrobki podwójne, znajdują zastosowanie jako groby rodzinne, gwarantując w przyszłości spoczynek bliskich osób obok siebie. Mogą one pomieścić o wiele więcej osób niż nagrobki pojedyncze.

W przypadku realizacji nagrobka podwójnego, zalecamy wcześniej zgłosić się do administracji cmentarza w celu ustalenia dopuszczalnych wymiarów grobu. Ze względu na przepisy  cmentarne nie zawsze będzie możliwość postawienia nagrobka podwójnego. Często wiąże się to z wykupieniem dwóch miejsc na nagrobek obok siebie.

W ramach naszych usług wykonamy dla Państwa wszelkie potrzebne pomiary na cmentarzu aby być pewnym, że możemy zaoferować państwu nagrobek granitowy podwójny.

Typowe nagrobki podwójne mają zazwyczaj wymiary 210cm x 160cm, maksymalne zaś 240 cm × 200 cm. Możliwe jest także wykonanie pomnika o indywidualnych wymiarach..

Oferujemy Państwu nagrobki nowoczesne oraz te nieco bardziej tradycyjne.

Nagrobki podwójne - rodzaje

Dysponujemy mnóstwem wzorów nagrobków podwójnych. Ich cena uzależniona jest głównie od wymiarów, użytego koloru granitu oraz dodatków i galanterii użytej w celu dodatkowego przyozdobienia nagrobka granitowego. Nagrobki podwójne można by podzielić ze względu na wygląd nagrobka oraz jego zastosowanie. Rodzaj nagrobka granitowego podwójnego należy wybrać także w oparciu o to czy w przyszłości planujemy pochować kolejne osoby w tym samym grobie, czy też nie.

 • Nagrobek granitowy z trzema elementami nakrywy – składa się z trzech części nakryw przy czym:
  • Nagrobek trójpłytowy z nakrywą na środku – w tym nagrobku nakrywy boczne są nie zdejmowane. Do pochówków odkrywa się nakrywę środkową, przez którą wkłada się do środka trumnę umieszczając ją po odpowiedniej stronie piwnicy. W przypadku grobu ziemnego dostosujemy indywidualnie rodzaj nagrobka granitowego.
  • Nagrobek trójpłytowy z krawatem na środku i nakrywami po bokach. W tym nagrobku zdejmuje się nakrywę boczną aby pochować kolejną osobę zmarłą. W tym celu należy wcześniej zdjąć część środkową przykrywającą łączenie obu bocznych nakryw.
 • Nagrobek granitowy z dwoma elementami nakrywy – posiada dwie nakrywy przy czym są różne możliwości ich ustawienia
  • Na jednym poziomie – wtedy obie nakrywy znajdują się równolegle obok siebie. Do kolejnego pochówku zdejmowana jest odpowiednia nakrywa –prawa lub lewa.
  • Na różnych poziomach – tutaj jedna nakrywa znajduje się wyżej od drugiej i zazwyczaj opiera się na niej. W związku z tym wyżej położona nakrywa powinna się znajdować od strony osoby, która będzie chowana w grobie jako druga. W tym przypadku wystarczy podnieść nakrywę wyżej położoną i można pogrzebać kolejną osobę. Nie jest to jednak zasada, ponieważ równie dobrze do pochówku można zdjąć obie nakrywy.

Zastosowanie

 • Nagrobki na piwnicę – stosuje się głównie do piwnic wieloosobowych, których szerokość utrudnia zamontowanie nagrobka pojedynczego.
 • Nagrobki ziemne – w tym przypadku należy osadzić nagrobek na solidnym fundamencie wykonanym specjalną techniką, który zapewni mocne wsparcie i stabilność całego nagrobka.

Kiedy wybrać nagrobek podwójny

Nagrobek podwójny należy wybrać przede wszystkim w przypadku szerokiej piwnicy, w której chowamy 2 trumny obok siebie. W tym przypadku nagrobek pojedynczy będzie zbyt mały. Nagrobek podwójny będzie mógł oprzeć się na ściankach piwnicy dzięki czemu będzie to bezpieczniejsze dla całej konstrukcji.

Kiedy mamy bardzo duży teren. Wtedy jeśli tylko budżet na to pozwoli można śmiało pochylić się nad decyzją o zakupie dużego nagrobka, który ładnie się wkomponuje w duży teren. W przypadku dużego terenu małe nagrobki sprawią wrażenie pustej przestrzeni dookoła nagrobka.

Kiedy spodoba się nam wzór nagrobka podwójnego bardziej niż nagrobka pojedynczego.

nagrobki granitowe podwójne z podwójną tablicą i krzyżem granitowym

O czym warto pamiętać przy wyborze nagrobka granitowego podwójnego?

Przede wszystkim warto pamiętać, że ceny nagrobków granitowych podwójnych będą wyższe niż pojedynczych przy uwzględnieniu tego samego koloru. Warto więc przemyśleć czy to będzie dobre i konieczne rozwiązanie. Nasi doradcy pomogą wybrać optymalne rozwiązania, aby byli Państwo usatysfakcjonowani i dostali najlepszy nagrobek w najlepszej cenie.

Z pewnością podwójny nagrobek będzie mógł pomieścić większą tablicę napisową. Do tego typu nagrobków możemy zaproponować także tablice napisowe podwójne, składające się z dwóch części. Po jednej stronie można wypisać część pochowanych osób i po drugiej stronie kolejne pół.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Wybierzemy najlepszy dla Państwa nagrobek i zaproponujemy cenę, która do razu się Państwu spodoba. Nasz profesjonalizm sprawi, że bliskie dla Państwa osoby zostaną pochowane w pięknym nagrobku. Zadbamy też o odpowiednią jakość obsługi, aby czuli się Państwo w pełni komfortowo w całym procesie powstawania nagrobka od wyboru granitu aż do końcowego efektu.