DYŻUR TELEFONICZNY codziennie od 7:00 do 18:00 +48 608 353 008 lub +48 17 85 86 514
Aby pamięć o naszych bliskich trwała wiecznie...

Nagrobki Pojedyncze

Oferujemy szeroką gamę nagrobków pojedynczych, zarówno gotowych, jak i wykonanych na zamówienie, w różnych kolorach i stylach granitu. Nasze projekty można zobaczyć na wystawie i na stronie internetowej. Oferujemy możliwość indywidualnego projektowania nagrobka oraz spacer po cmentarzu w celu wyboru idealnego wzoru. Wycenę nagrobka zwykle przesyłamy w ciągu jednego dnia.

Nagrobki pojedyncze - rodzaje

Nagrobki pojedyncze ziemne

Pomniki, w których trumna chowana jest bezpośrednio do ziemi. Wymiar nagrobków pojedynczych może zacząć się od 190 cm x 90 cm, jednak w razie potrzeby może to być również rozmiar mniejszy. Mniejsze rozmiary nagrobków są tańsze niż duże. 

Inne często wybierane nagrobki mają wymiar 200 cm x 100 cm, 220 cm x 110 cm. Jest to wymiar nieco większy i niewiele droższy, toteż nasi klienci często sięgają właśnie po takie rozwiązanie. 

Rozmiary powyżej 200 cm x 100 cm nadają się do pochowania trumny natomiast nagrobki mniejsze nie mają takiej możliwości. Nagrobki tego typu opierają się na betonowym fundamencie, którego specjalistyczne wykonanie zapewnia stabilność nagrobka.

Nagrobki pojedyncze na piwnice

Pomniki, w których trumna składana jest do betonowej piwnicy. Piwnica musi spełniać odpowiednie wymogi sanitarne. 

Wykonujemy dla naszych klientów piwnice na podstawie ich potrzeby. Mogą to być piwnice kilkupoziomowe – najczęściej dwupiętrowe, czasem trzy piętrowe, ale bardzo rzadko. 

Nagrobek pojedynczy postawiony na takiej piwnicy również powinien spełniać kreślone standardy. Najczęściej na takie piwnice wybiera się nagrobek o wymiarach 240 cm x 110 cm lub 245 cm x 115 cm. Taki rozmiar nagrobka pozwala na oparcie go w całości na ścianach piwnicy, dzięki czemu jest on stabilny.

Podejmij własciwą decyzję

Kiedy wybrać nagrobek pojedynczy?

Nagrobek granitowy pojedynczy należy wybrać przede wszystkim wtedy, kiedy teren na cmentarzu nie pozwala nam na nagrobek podwójny. Przepisy cmentarne zobowiązują nas do zachowania odpowiedniej odległości od sąsiednich nagrobków.

Kolejnym powodem, jest kwestia ceny – nagrobek tego typu jest tańszy niż nagrobek podwójny. Wynika to głównie z ilości zużytego na nagrobek granitu.

Ważne są też walory estetyczne. Dostępne są różne wzory nagrobków i jeśli bardziej spodoba się państwu nagrobek pojedynczy niż podwójny to również warto go wybrać.

Wskazówki ważne przy wyborze nagrobka

O czym warto pamiętać przy wyborze nagrobka granitowego pojedynczego?

Przy wyborze nagrobka tego typu warto jest wziąć pod uwagę wybór odpowiedniej tablicy napisowej. Z racji na mniejszy rozmiar nagrobka niż nagrobek podwójny również tablica napisowa będzie odpowiednio mniejsza – dopasowana do rozmiaru nagrobka. Dysponujemy wieloma wzorami tablic napisowych wykonanych również z granitu.

Mamy też w ofercie wiele różnych czcionek liter. Nasi doradcy pomogą Państwu wybrać odpowiedni napis oraz wzór tablicy. Biorąc pod uwagę rozmiar tablicy warto przemyśleć ułożenie napisów. W naszej firmie wielkość liter oraz tablicy uzależniamy przede wszystkim od ilości nazwisk. Robimy to w taki sposób, aby wszystkie nazwiska były widoczne i aby zmieściły się na tablicy wyglądając przy tym bardzo estetycznie.

Liczy się dla nas Państwa zadowolenie a nasi designerzy zaprojektują całość w taki sposób, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów.

Galeria

Opinie klientów

Zobacz co inni klienci sądzą o współpracy z nami

Lucja Pasek
Lucja Pasek
2023-12-29
Zlecenie wykonane starannie, szybko i zgodnie z oczekiwaniami. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Polecam.
Krzysztof Kiedrzyński
Krzysztof Kiedrzyński
2023-12-23
Polecam ten zakład że względu na staranność wykonanych prac, informowanie na bieżąco o etapach roboty (zdjęcia), dyspozycyjność właściciela firmy, przystępne ceny.
Jan Muzyka
Jan Muzyka
2023-12-23
Staranność wykonania, terminowość, ceny przystępne, dyspozycyjność szefa w kontaktach , miła załoga _ Zakład godny polecenia.
Izabela Zimirowicz
Izabela Zimirowicz
2023-12-17
Serwis był wykonany bardzo dobrze. Termin dotrzymany. Firma godna polecenia. Dorota.
Aneta Szczepańska
Aneta Szczepańska
2023-12-15
Szczerze polecam! Solidnie, szybko i co najważniejsze, stały kontakt z firmą (zdjęcia i powiadomienia jak postępuje praca i co zostało zrobione).
achaja
achaja
2023-12-12
Dobra robota, piękny grawer wykonany nietypową, starą czcionką. Polecam????
Ewa Pohorecka
Ewa Pohorecka
2023-12-11
Serdecznie polecam. Znakomita współpraca i wykonanie. Wszystko szybko, z odpowiednim doradztwem i życzliwością. Mieszkam poza Rzeszowem więc większość decyzji i modyfikacje były zdalne. Praca była trudna, bo na starym, wielkim grobowcu trzeba było dobrać i postawić zgrabną i proporcjonalną attykę. W czasie pracy zmieniałam koncepcję. Spotkałam wielką cierpliwość i profesjonalizm we wszystkich zleconych pracach. Polecam serdecznie i pozostaję z wdzięcznością
Janusz Piejko
Janusz Piejko
2023-12-11
Gorąco i z przyjemnością polecam firmę Profil Granit. Nagrobek i kostka wokół nagrobka wykonane profesjonalnie, starannie i co najważniejsze w terminie. P.Dariusz na bieżąco informował nas o przebiegu prac przesyłając zdjęcia. Jeszcze raz podkreślam firma super!!!! Tylko firma Profil Granit!!!
Ga P
Ga P
2023-12-07
Przyjemna i profesjonalna obsługa, która służy swoją radą. Sama usługa szybko i bardzo dobrze wykonana. Polecam
Bernadetta Kozak
Bernadetta Kozak
2023-12-07
Bardzo polecam tą firmę. Miła obsługa klienta oraz solidna praca godna polecenia. ????

Zapraszamy na ekspozycję nagrobków w Rzeszowie

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością umówimy się z Państwem na indywidualne spotkanie aby zaprezentować nasze nagrobki granitowe i aby ustalić szczegóły ich wykonania.

Nasze nagrobki granitowe zobaczysz na ekspozycji, która znajduje się w Rzeszowie przy wjeździe na cmentarz Wilkowyja.

Wystawa czynna:
Pn.– Pt. 8-16 Sob 8-14
Formularz wyceny

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami. wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.