NAGROBKI POJEDYNCZE

Oferujemy nagrobki pojedyncze, zarówno gotowe, jak i wykonywane pod wymiar. Dysponujemy szerokim wyborem nagrobków granitowych o różnych kolorach i stylach. Wzory nagrobków można obejrzeć na wystawie oraz na naszej stronie internetowej. Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa dowolny wzór nagrobka na zamówienie. W związku z tym, proponujemy także spacer po cmentarzu w celu wybrania odpowiedniego pomnika, który dla Państwa odwzorujemy.

W ofercie znajdą się zarówno nagrobki pojedyncze nowoczesne jak i tradycyjne. Cena nagrobków zależy od koloru granitu oraz stylu i wielkości nagrobka. Cena nagrobka zostanie dopasowana do Państwa indywidualnych potrzeb. Nagrobki wyceniamy zazwyczaj w ciągu jednego dnia.

Nagrobki pojedyncze - rodzaje

  • nagrobki pojedyncze ziemne – pomniki, w których trumna chowana jest bezpośrednio do ziemi. Wymiar nagrobków pojedynczych może zacząć się od 190 cm x 90 cm, jednak w razie potrzeby może to być również rozmiar mniejszy. Mniejsze rozmiary nagrobków są tańsze niż duże. Inne często wybierane nagrobki mają wymiar 200 cm x 100 cm, 220 cm x 110 cm. Jest to wymiar nieco większy i niewiele droższy, toteż nasi klienci często sięgają właśnie po takie rozwiązanie. Rozmiary powyżej 200 cm x 100 cm nadają się do pochowania trumny natomiast nagrobki mniejsze nie mają takiej możliwości. Nagrobki tego typu opierają się na betonowym fundamencie, którego specjalistyczne wykonanie zapewnia stabilność nagrobka.
  • nagrobki pojedyncze na piwnice – pomniki, w których trumna składana jest do betonowej piwnicy. Piwnica musi spełniać odpowiednie wymogi sanitarne. Wykonujemy dla naszych klientów piwnice na podstawie ich potrzeby. Mogą to być piwnice kilkupoziomowe – najczęściej dwupiętrowe, czasem trzy piętrowe, ale bardzo rzadko. Nagrobek pojedynczy postawiony na takiej piwnicy również powinien spełniać kreślone standardy. Najczęściej na takie piwnice wybiera się nagrobek o wymiarach 240 cm x 110 cm lub 245 cm x 115 cm. Taki rozmiar nagrobka pozwala na oparcie go w całości na ścianach piwnicy, dzięki czemu jest on stabilny.
nagrobki pojedyncze oraz nagrobki granitowe
Nagrobek pojedynczy czarny granit

Kiedy wybrać nagrobek pojedynczy?

Nagrobek granitowy pojedynczy należy wybrać przede wszystkim wtedy, kiedy teren na cmentarzu nie pozwala nam na nagrobek podwójny. Przepisy cmentarne zobowiązują nas do zachowania odpowiedniej odległości od sąsiednich nagrobków.

Kolejnym powodem, jest kwestia ceny – nagrobek tego typu jest tańszy niż nagrobek podwójny. Wynika to głównie z ilości zużytego na nagrobek granitu.

Ważne są też walory estetyczne. Dostępne są różne wzory nagrobków i jeśli bardziej spodoba się państwu nagrobek pojedynczy niż podwójny to również warto go wybrać.

O czym warto pamiętać przy wyborze nagrobka granitowego pojedynczego?

Przy wyborze nagrobka tego typu warto jest wziąć pod uwagę wybór odpowiedniej tablicy napisowej. Z racji na mniejszy rozmiar nagrobka niż nagrobek podwójny również tablica napisowa będzie odpowiednio mniejsza – dopasowana do rozmiaru nagrobka. Dysponujemy wieloma wzorami tablic napisowych wykonanych również z granitu.

Mamy też w ofercie wiele różnych czcionek liter. Nasi doradcy pomogą Państwu wybrać odpowiedni napis oraz wzór tablicy. Biorąc pod uwagę rozmiar tablicy warto przemyśleć ułożenie napisów. W naszej firmie wielkość liter oraz tablicy uzależniamy przede wszystkim od ilości nazwisk. Robimy to w taki sposób, aby wszystkie nazwiska były widoczne i aby zmieściły się na tablicy wyglądając przy tym bardzo estetycznie.

Liczy się dla nas Państwa zadowolenie a nasi designerzy zaprojektują całość w taki sposób, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów.