NAGROBKI URNOWE

Nagrobki urnowe oferujemy w standardowych wymiarach, jak i według indywidualnych projektów.  Oferujemy modele pojedyncze lub z miejscem na kilka urn, w tym konstrukcje z tablicą napisową, jak i bez niej. Pomniki urnowe montujemy zazwyczaj na piwnicy betonowej lub betonowej ramce. Wyposażamy nagrobki w krzyże, wazony i lampiony oraz grawerujemy, kujemy lub nakładamy litery na tablicę napisową. Możemy zaprojektować dla Państwa dowolny nagrobek. Oferujemy zarówno wzory nagrobków nowoczesne jak i tradycyjne. Cena nagrobków urnowych jest ustalana indywidualnie.

Nagrobki urnowe - rodzaje:

  • Nagrobki urnowe ziemne

Są to nagrobki, w których urna jest pochowana bezpośrednio do ziemi. W tym przypadku nagrobek jest montowany na betonowej ramce aby nie znajdował się bezpośrednio na ziemi. Można stworzyć nagrobek zarówno na jedną urnę lub na więcej niż jedną. Są one rzadko stosowane. O wiele częściej stosuje się nagrobki postawione na piwnicach betonowych.

  • Nagrobki urnowe na piwnicach betonowych

Ten rodzaj nagrobków jest o wiele częściej stosowany. Zazwyczaj koszt wybudowania piwnicy na urny jest bardzo niski, zwłaszcza na polach urnowych w wydzielonej strefie na cmentarzu. Nagrobki w tym przypadku montuje się bezpośrednio na takiej piwnicy. Najczęściej wykonywane przez nas nagrobki urnowe znajdują się w dzielnicy urnowej gdzie ich wielkość wynosi 1m x 1m. W piwnicy pod takim nagrobkiem można pochować 4 urny. Można także wybudować piwnicę dwupoziomową, która pomieści 8 urn.

Można także dokonać pochówku urnowego w tradycyjnym nagrobku. W takim przypadku w środku piwnicy montujemy półki na urny. W takim grobowcu można pochować dużą ilość urn.

O czym warto pamiętać przy wyborze nagrobka urnowego?

Warto wziąć pod uwagę wykonania piwnicy pod nagrobek. Cena takiej piwnicy jest bardzo niska a ułatwi to dalszy pochówek kolejnych urn.  Warto też przemyśleć konstrukcje nagrobka aby umożliwiał on pochówek kolejnych urn bez konieczności demontażu całego nagrobka. Nasi profesjonalni doradcy zaprojektują dla Państwa optymalny nagrobek, który będzie zarówno piękny jak i będzie umożliwiał dalszy pochówek. Dysponujemy szerokim wyborem granitów o różnych kolorach, dzięki czemu będą Państwo mogli wybrać najlepszy wariant.

Nagrobki możemy wykonać w formie samej nakrywy z napisami na nakrywie, co będzie tańsze lub możemy zamontować tablicę napisową co będzie kosztować niewiele więcej, a zagwarantuje godny podziwu efekt.

Zapraszamy do kontaktu już dziś – chętnie pomożemy w wyborze nagrobka urnowego. Z pewnością będą Państwo usatysfakcjonowani jakością wykonania naszych usług.

nagrobki urnowe granitowe orion na cmentarzu w rzeszowie

Kiedy wybrać nagrobek granitowy urnowy?

Z pewnością jednym z plusów tego wyboru jest niższa cena nagrobka urnowego niż w przypadku nagrobka do pochówku trumny. Powodem różnicy ceny jest przede wszystkim mniejsza ilość granitu, który użyjemy do jego wykonania oraz mniejsza ilość pracy przy takim nagrobku.