Czym wyróżnia się profesjonalny zakład kamieniarski?Na polskim rynku istnieje wiele zakładów kamieniarskich, oferujących przeróżne wyroby. Niezależnie od tego, jakiego wyrobu poszukujemy - czy będą to dekoracyjne dodatki do wnętrz czy nagrobki - zawsze poszukujemy najwyższych standardów. Po czym poznać dobrego kamieniarza?

Czytaj dalejWiara a wygląd nagrobka. CiekawostkiKażdy cmentarz to niezwykle interesujące miejsce, w którym możemy się dużo dowiedzieć o historii, kulturze oraz religii ludzi, którzy zamieszkiwali dane tereny. To dlatego nekropolie są często obiektem zainteresowań i badań prowadzonych przez historyków, antropologów, etnologów, socjologów czy literaturoznawców. Odwiedzając cmentarze, możemy zaobserwować różnorodne nagrobki, które są świadectwem kręgu kulturowego rodziny zmarłego, a także ich poczucia estetyki oraz zasobności materialnej. Czym różnią się nagrobki stawiane przez ludzi różnych wyznań? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Czytaj dalejNa czym polega renowacja nagrobków?Estetyczny i zadbany nagrobek to sposób na okazanie szacunku i pamięci najbliższym, zmarłym osobom. Niestety czas narusza wygląd grobów, niezależnie od materiału z którego zostały wykonane. Jak wygląda proces ich renowacji i jak na długo zachować ich monumentalny wygląd?

Czytaj dalejZ czego wykonuje się nagrobki?Ludzkie istnienie niestety nie trwa wiecznie. Każdemu z nas przyjdzie się kiedyś zmierzyć z odejściem bliskiej osoby. W tych pełnych smutku momentach stajemy przed wieloma trudnymi wyborami, a jednym z nich jest wybór nagrobka, czyli pomnika upamiętniającego zmarłą osobę. Na co należy zwracać uwagę przy wyborze nagrobka? Przede wszystkim na trwałość i odporność materiału, z którego jest wykonany. Płyty nagrobkowe powinny być odporne na zarysowania oraz zniszczenia i przetrwać w stanie idealnym przez wiele lat niezależnie od warunków pogodowych. Z jakich materiałów wykonuje się nagrobki?

Czytaj dalej