Jaki wybrać krzyż na pomnik?

Jaki wybrać krzyż na pomnik?

  • Post author:
  • Post category:Nowości

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać krzyż na pomnik to dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się jakie są rodzaje krzyży, jaka jest ich specyfika i cena. Dzięki temu będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, jaki wybrać krzyż na swój nagrobek granitowy.

Wybór nagrobka nie należy do najprostszych, a to dopiero początek. Kiedy wiemy już jaki będziemy mieć kolor nagrobka oraz jego wzór, pora na dodatkową galanterię nagrobkową oraz dodatki. Ze względu na kulturę, w której żyjemy, większość osób chce ozdobić swój pomnik odpowiednim krzyżem. Każdy z nich ma swoją cenę oraz właściwości. Poniżej możesz zobaczyć więcej na ten temat.

Jaki wybrać krzyż na pomnik?

Krzyż na pomnik ze stali nierdzewnej

Krzyże ze stali nierdzewnej charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem. Posiadamy szeroki wybór krzyży o różnych rozmiarach. Krzyż ten montuje się na specjalnych sztycach. Jest bardzo ładny, nierdzewny i trochę droższy niż krzyż piaskowany. Z pewnością będzie się bardzo dobrze prezentował na Państwa nagrobku, zwłaszcza jeśli tablica jest czarna.

Krzyż ze stali nierdzewnej na czarnej tablicy granitowej

Krzyż piaskowany

Krzyż piaskowany na czarnej tablicy granitowej

Krzyż na pomnik piaskowany jest jedną z najpopularniejszych opcji. Można wypiaskować praktycznie każdy wzór krzyża i pomalować go na każdy kolor, pasujący do całego nagrobka i tablicy. Zaletą jest również to, że nikt go nie ukradnie. Nie da się go w żaden sposób wymontować tak jak np krzyże metalowe. Jest również tańszy od krzyży z metalu.

Krzyż granitowy

Posiadamy w ofercie duży wybór gotowych tablic granitowych z gotowymi, wbudowanymi krzyżami. Takie tablice kosztują tyle samo co tablice bez krzyży, stąd część klientów decyduje się na krzyż granitowy w tablicy. Jest to pewna oszczędność, gdyż nie trzeba już dopłacać za inny rodzaj krzyża. Jest też możliwość dorobić krzyż granitowy na zamówienie i domontować go w dowolnym miejscu.

Krzyż czarny granitowy pośrodku czarnej tablicy w kształcie serca oraz lampion granitowy czarny

Krzyż aglomarmurowy

Krzyż aglomarmurowy czarny oraz czarna książka granitowa na białym nagrobku urnowym viscount white

Aglomarmur jest tworzywem sztucznym, nieco przypominającym swoim wyglądem marmur czy granit. Zazwyczaj krzyże wytworzone z tego tworzywa są błyszczące i bardzo ładne. Ich koszt jest podobny do krzyży piaskowanych, nie jest on wysoki.

Krzyż z mosiądzu

Krzyże z mosiądzu również są bardzo ładne.  Ich koszt jest podobny do kosztu krzyży ze stali nierdzewnej. Ich kolor jest zdecydowanie cieplejszy od tych ze stali. Montowany jest na sztycach.

Granitowy nagrobek urnowy fioletowy orion z tablicą napisową z literami mosiężnymi i krzyżem mosiężnym

Postać Jezusa na krzyżu granitowym

nagrobki granitowe podwójne z podwójną tablicą i krzyżem granitowym

Czasem kiedy nagrobek posiada krzyż granitowy, klienci dodatkowo zamawiają samą postać Jezusa, którą również można przymocować do krzyża. Można też przymocować cały krzyż na gotowym krzyżu granitowym, to też jest stosowane. Wszystko zależy od Państwa gustu. Na zdjęciu obok widać postać Jezusa ze stali nierdzewnej przymocowany do krzyża granitowego.

Jak widać, wybór krzyży na pomnik jest dosyć obszerny. Każdy ma inne właściwości, wygląd i cenę. Nasi doradcy pomogą Państwu wybrać najlepszą opcję.