DYŻUR TELEFONICZNY codziennie od 7:00 do 18:00 +48 608 353 008 lub +48 17 85 86 514

Nagrobki pojedyncze wzory

Nagrobki pojedyncze, są jednymi z najpopularniejszych nagrobków. Dzisiaj wybór takiego nagrobka nie jest prosty, gdyż istnieje mnóstwo wzorów nagrobków. Od nowoczesnych, po klasyczne. Eleganckie i nieco bardziej zwyczajne. Z jednego koloru kamienia i z dwóch kolorów granitu. Jesteśmy otwarci na każdy pomysł. Wystarczy porozmawiać i zaprojektujemy wyjątkowy nagrobek dla każdego. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć ten artykuł, aby pokazać różne wzory nagrobków pojedynczych i zainspirować Państwa do wyboru nagrobka granitowego według swojego gustu.

Nagrobki pojedyncze proste – jedno płytowe

To najprostszy wzór nagrobków. Nakrywa jest prosta, gładka i znajduje się na jednym poziomie. To bardzo częsty wybór klientów. Czas oczekiwania na taki nagrobek jest krótszy, ponieważ dysponujemy gotowymi nagrobkami. W przypadku bardziej złożonych nagrobków, wykonujemy je zazwyczaj na zamówienie. Można zdecydować się na nagrobek granitowy, który cały będzie w jednym kolorze, lub co jest częstym wyborem, nagrobek z innym kolorem tablicy napisowej. Zazwyczaj dobiera się tablice napisowe czarne do innych kolorów nagrobków. Bywa jednak, że klientom podoba się nagrobek w kolorze brąz królewski z tablicą napisową w kolorze tołkowski.

Nagrobki pojedyncze – wzory z dwoma nakrywami.  

Zazwyczaj w tym przypadku jedna nakrywa jest wyżej a druga niżej. Mogą to być zarówno dwie proste płyty, ale także można zastosować różne kształty. Często przy okazji dwóch płyt można zastosować dwa kolory granitu, zazwyczaj czarny i biały. Często kolory dobiera się w taki sposób, by np. tablica napisowa była w tym samym kolorze co np. ścianki boczne i jedna z nakryw, a w drugim kolorze są wtedy posadzki i jedna nakrywa. Czasem jedna nakrywa ma ten sam kolor co tablica napisowa, a druga ma taki sam kolor jak słupek – wysoka i wąska tablica, na której zazwyczaj umieszcza się krzyż. W przypadku koloru białego i czarnego słupek może być biały i na nim można umieścić czarny krzyż aglomarmurowy. W przypadku czarnego słupka, można przymocować do niego krzyż ze stali nierdzewnej. Dysponujemy próbkami granitu na wystawie, dzięki czemu można upewnić się, że połączenie dwóch kolorów granitu będzie do siebie pasować.

Nagrobki pojedyncze – nowoczesne wzory

Istnieje wiele wzorów nowoczesnych nagrobków pojedynczych. Często używa się dwóch kolorów granitu. W nowoczesnych formach używa się także listew granitowych np. między ściankami bocznymi nagrobka  a nakrywą i posadzkami. To daje szczególny, ciekawy efekt. Dodatkowo Tablice z napisami często przyjmują proste formy prostokątów. Stosuje się tak zwane słupki – pionowe tablice wysokie i wąskie, na których często umieszcza się krzyże. Rodzajem nowoczesnych nagrobków są też nagrobki z dwoma nakrywami o jakich już pisaliśmy wyżej.

Sarkofagi

Innym rodzajem nagrobków pojedynczych są sarkofagi. Charakteryzują się one tym, że nie posiadają tablicy napisowe, a napis znajduje się bezpośrednio na pochylonej nakrywie nagrobka.  Wybór takiego wzoru nagrobka pojedynczego wiąże się z mniejszymi kosztami, ze względu na mniejsze zużycie materiału, ale też będzie oryginalnym rozwiązaniem, gdyż nie ma zbyt wielu sarkofagów na cmentarzach.

Dodatkowe elementy upiększające wzory nagrobków pojedynczych

Ciekawym wzorem nagrobka pojedynczego, są nagrobki z wyciętą półką na wazon lub flakon. Zazwyczaj jest ona w kształcie koła. Jeśli zastosujemy to rozwiązanie w nagrobku z 2 nakrywami, to mamy ciekawy efekt 3 poziomów nakryw.  Półka może mieć zarówno taki sam kolor jak nakrywy lub wyróżniać się.

Innym dodatkiem są narożniki na ściankach nagrobka. Jeśli mamy białe ścianki, to czarne narożniki będą pasować rewelacyjnie, zwłaszcza, jeśli tablica napisowa również jest czarna.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu. Mamy nadzieję, że ta wiedza jest dla Państwa przydatna i że pomogliśmy w wyborze wzoru nagrobka. Pozdrawiamy i życzymy udanego dnia.

Podobne wpisy
Formularz wyceny

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi usługami. wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów.